Close

Ověřené překlady

Potřebujete překlady ověřené soudním znalcem?

Pokud chcete přeložit dokumenty pro úřední nebo právní účely, obraťte se na GORR. Ověření překladu může být velmi komplikované a proto jsme tu pro vás, abychom vám pomohli. Náš tým soudních překladatelů doslova orazítkuje vaše dokumenty a zajistí jejich použitelnost pro jakýkoli účel.

Kdy potřebujete ověřený překlad?

Někdy není vůbec lehké zjistit, zda potřebujete ověřený překlad, nebo zda vám postačí běžný překlad bez kulatého razítka. Obecně platí, že pokud jsou vaše dokumenty určeny pro státní subjekty nebo pokud je potřebujete pro právní či jiné úřední účely, bude ověřený překlad tou správnou volbou.

Jaký je rozdíl mezi ověřeným a běžným překladem?

Na všech našich zakázkách pracuje skvělý tým profesionálních překladatelů a naši soudní překladatelé jsou navíc jmenováni místním příslušným orgánem. Váš dokument a překlad opatří speciálním razítkem a zákonem vyžadovanou tlumočnickou doložkou, čímž potvrdí, že je překlad ověřený. V samém zpracování překladu ale žádný rozdíl není.

Co musíte udělat, než si objednáte ověřený překlad?

Aby to nebylo tak jednoduché, každý stát se řídí vlastními pravidly. Proto vám doporučujeme předem si zjistit, jaký typ překladu od vás bude daný úřad vyžadovat.

Můžete také uvažovat o zhotovení notářsky ověřené kopie daného dokumentu k překladu. V mnohých zemích se totiž při ověřování překladu musí výchozí dokument prošít nebo procvaknout děrovačkou a svázat provázkem s překladem. To znamená, že není cesty zpátky a váš originální doklad už nikdy nebude použitelný samostatně.   

Pokud si nejste jisti, neváhejte a kontaktujte nás. Velmi rádi vám poradíme.

S jakými jazyky vám může GORR pomoct?

Soudní překladatelé jsou jmenováni příslušnými státními orgány, což potenciálně zužuje vaše možnosti, pokud požadovaný jazyk nenajdete na seznamu svého státu. Naštěstí jsme s pomocí lokálních, regionálních a mezinárodních partnerů zpravidla schopni nabídnout soudní překlad ve většině běžných jazykových kombinacích. Stačí, když se nám ozvete, a my už uděláme vše pro vaši spokojenost!

Jste připraveni objednat si ověřený překlad? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!