Close

Strojový překlad a služba post-editing

Potřebujete snížit náklady na překlad a celý proces urychlit? S tím vám pomůže strojový překlad!

Uvažovali jste v případech velké časové tísně o využití strojového překladu?
Zapomeňte na Google překladač. Strojový překlad je profesionální řešení, které společnostem pomáhá zkracovat dobu potřebnou k vyhotovení překladu, protože místo lidí se na těžší části překladového procesu podílejí špičkové technologie. Profesionální překladače neodhadují význam překládaných slov, ale spoléhají se na již existující překlady, takže se dokáží vypořádat i se složitou terminologií a jejich výstup je více než jen použitelný.

Jaký obsah lze zpracovat formou strojového překladu?

Marketingové dokumenty, vyjma textů pro e-shopy se spoustou produktů, nejsou ke strojovému překladu zrovna vhodné, neboť by mohly znít nepřirozeně. Naopak pro manuály nebo finančníprávní texty může být strojový překlad ideálním řešením. Je také pravda, že jak si strojové překladače neustále rozšiřují výchozí databázi lidmi přeložených textů, mohly by se v blízké budoucnosti dát využít v prakticky jakémkoli oboru.

Potřebujete přeložit rozsáhlý dokument, ale obáváte se nízké kvality strojového překladu? V tom případě využijte naší služby post-editing.

Pouhý strojový překlad může v určitých případech úplně stačit, například pro interní použití nebo chcete-li jen porozumět původnímu textu. Pokud ale hodláte překládaný dokument zveřejnit nebo vás má jinak reprezentovat a domníváte se, že si zaslouží trošku lidskosti, může výstup strojového překladu sloužit jen jako hrubá pracovní verze, která se dále vylepšuje. Tomu se říká post-editing. Strojový překlad spolu se službou post-editing tak může představovat rychlé a kvalitní řešení pro vaše dokumenty k překladu.

Probíhá tak, že strojově přeložený text projde profesionální překladatel a upraví ho tak, aby maximálně vylepšil jeho kvalitu. Díky tomu, že nejtěžší práci provede stroj a překladatel po něm text pouze doladí, ušetří se čas a zákazník dostane svůj překlad dřív.

Chcete zjistit více informací o tom, jak by vám mohl pomoct strojový překlad a post-editing strojového překladu? Kontaktujte nás a určitě se domluvíme.